konsumpcja

I shop... ergo sum!

Login:
Hasło:
Zarejestruj się!

Moje aktualne wpisy

The IT HAT, czyli historia pewnego kapelusza z AsosTeraz żałuję, że nie mam tego bordowego...

Zaraz zaraz, od początku.


Rok temu zachorowałam na kapelusz (nawet pisałam o nim na tym blogu!). Miałam jeden, dziś mam trzy. Żadnego z nich nie noszę regularnie, ale to szczegół. Zajmują katastrofalnie dużo miejsca, ale są piękne. A ten model ma nawet ciekawą historię.Rok temu był do kupienia na Asos.com w dwóch wersjach kolorystycznych: turkusowej i bordowej (inspirowane kolekcją Gucci).


Gucci - kolekcja jesień/zima 2012/2013


Nie kupiłam - pamiętam, że cena odstraszyła mnie skutecznie, no i zadziałał zmysł praktyczny ("gdzie ja go będę nosić?"). W tym roku znalazłam do za groszową kwotę na Allegro = jakaś dziewczyna odsprzedawała go, bo wiedziona pokusą kupiła dokładnie ten model rok temu i kapelusz ów przeleżał u niej w szafie.A w poniedziałek jestem w kinie, oglądam film "Wyścig" (ang. "Rush" - na marginesie: znakomity!) i widzę scenę, gdy James Hunt poznaje Sally Miller. A Sally ma na sobie... kapelusz Asos!...OK, Gucci, ale wtedy jeszcze nie odrobiłam "pracy domowej" i nie wiedziałam, kto projektował kostiumy. Wracajmy do filmu: Olivia Wilde nosi kapelusz bordowy i wygląda w nim bosko. Gdy kręcono "Wyścig", kolekcja Gucci z owymi boskimi kapeluszami święciła triumfy - w to właśnie ten dom mody współpracował z Julią Day odpowiedzialną za kostiumy w tym filmie. Tak oto kapelusz z Asos wypatrzony przeze mnie rok temu zrobił niejako "karierę filmową". Czułam się dumna, że w ogóle zwróciłam na to cudo uwagę. No i na żywo nie widziałam nikogo w identycznym modelu.

Oczywiście wiem, że nigdy nie będę wyglądać jak Olivia Wilde (czyli filmowa Sally), ale to bordo na ekranie prezentowało się rewelacyjnie.

Sama mam wersję turkusową i wiem, że w duecie z płaszczem w kolorze wielbłądziej wełny pewnie też zrobi furorę. Tym bardziej, że Polacy mają dużo bardziej zachowawczy styl.

13.11.2013 o godz. 20:25
Komentuj post użytkownika (maksymalnie 1024 znaki)

leny
14.11.2013, 22:03
leny napisał(a):
pięęęękny!

mimmi
13.11.2013, 20:40
mimmi napisał(a):
nie jestem fanką kapeluszy, ale ten bordowy prezentuję się świetnie! a na samej Olivii wygląda bosko. :)
konsumpcja
konsumpcja
Skąd: ... z chęci posiadania!
O mnie: Zakupoholiczka, ale przede wszystkim fanka zakupów udanych i sprawdzonych. Mimo wszystko jakość przedkładam na ilość, dlatego cenię sobie recenzje. To też robię: kupuję, wącham, rozpakowuję, dotykam i opisuję. Wszystko, by może ktoś skorzystał z moich shoppingowych doświadczeń.
statystyki
sekcja użytkownika